MotoLužany

 

Lužany/ Jedna z akcí léta 2019

Text: Zorka Horká, foto: archiv MotoLužany

 
V jendom ze srpnových víkendů 2019 se sjelo jako již tradičně k rybníku Marešáku v Lužanech u Jíčína tisíce bajkerů a nejen jich. Konala se tam již kultovní akce MotoLužany, kterou jsem na stejném místě, ale ve starém kabátě navštívila poprvé snad před 25 lety coby “batoh” na Suzuki GSX-R 1000. A už tehdy to byl mazec, protože se tam sešla parta lidí, se kterou se člověk nenudil.
 
Největším mým zážitkem v Lužanech bylo svezení se s Pavlem Hanzlíkem tuším ve 2008 a Pepa Sršňů byl tehdy ještě mladý ucho  
Tradice v místě drží a letos se konala už po deváté pod taktovkou organizátora FOE (Motorcycle club Full Of Energy)
.
Program, který si pořadatelé připravili byl nastartován v pátek po 16:00 a kromě noční pauzy na rekonvalescenci  pak znovu šlapal “do plnejch” už od soboty dopoledne. Připravena byla tradiční výjížďka, kotel muziky (každý si rozhodně přišel na to svoje), soutěží - při všeobecném veselí a soutěživé typy měli šanci předvést svoje schopnosti .
 
Nějaký ten workshop - kterého jsme se zúčastnili i my s airbagovým systémem Hit-Air. Za což děkujeme organizátorům a klukům na obří stagi , kteří v našlapaném programu našli prostor pro osvětu. Pomohli mezi vás šířit informaci, jak se lze na dvou kolech chránit i v dnešním přeplněném provozu - pomocí japonského airbagového systému Hit-Air.
 
Více info here: http://www.motoluzany.cz/
V místě návštěvníci nalezli plno stánků, kde se mohli inspirovat, nakoupit, informovat či jen pokecat o tématech která je zajímají. Díky super prostředí u rybníku se i ve vedrech, která panovala mohl kdokoliv osvěžit, nebo si dát pivo za pár kaček. Díky perfektní organizaci vše šlapalo pro návštěvníky i partnery tak jak má Největším překvapením pro mne bylo například to (dle situace na okolních loukách), že zde nebyli návštěvníci jen z řad motorkářů - ale i lidí, kteří dorazili na čtyřech kolech. Takže je evidentní, že tyto dvě komunity si jsou schopny rozumět a přála bych si, aby tomu bylo tak i nadále na našich silnicích...
Za RACEVEST.cz tedy akce parádní a těšíme se na příští rok!
 
Kolama dolů a 28.- 30.8.2020 opět v Lužanech!