Rok v autoškole s vestami MLV / Autoškola Dobruška

 

Motorkáři, máme tu další recenzi na vestu HitAir / MLV / která je od našeho partnera - původně klienta Tomáš Jarkovský / Autoškola Dobruška

 


Máme za sebou první moto sezónu v autoškole, kdy nás chrání vesty MLV od Racevest, takže přichází čas na nějaké hodnocení.

Minulou zimu jsem byl rozhodnutý, že do své autoškoly pořídím airbagové vesty. Zkrátka proto, abych měl čisté svědomí, že pro bezpečnost svých žáků dělám maximum. Upřímně jsem původně vůbec nepřemýšlel a jedinou variantou byly vesty Helite, které jsou tak nějak nejvíc známé. Tam mě sice hodně odrazovala cena, protože Helite nemá univerzální velikosti, takže bych musel nakoupit hodně vest.

Jen tak z dlouhé chvíle jsem začal hledat nějakou alternativu a našel vesty Hit-Air právě od Racevest.

První, co mě oslovilo byla právě možnost vesty velikostně upravit, takže by mi stačily pro žáky vlastně jen dvě, malá a velká, tím pádem pro mě i celkem zajímavá finanční úspora. Pořád jsem se ale nemohl zbavit obavy, že úprava velikosti úplně nepůjde ruku v ruce s bezpečností. Přeci jen to, co není přímo na tělo nebude asi fungovat stoprocentně.

Vyzkoušel jsem si na vlastní kůži na Motosalonu vestu Helite a potom si dal „rande“ se Zorkou a vyzkoušel i Hit-Air.

Úprava velikosti funguje jednoduše a mile mě překvapilo, že to není jen jakýsi kompromis, ale nejspíš opravdu funkční řešení. Dalším velkým rozdílem proti konkurenci bylo to, že jsme se domluvili i na další spolupráci a to velice příjemné.

Lepší ceny pro naše žáky, kterým vesty můžu prodávat. Takže dohoda uzavřená a vesty objednané.

V žádném případě nechci hanit vesty od Helite, jsou super. Jen pro mé účely je lepší Hit - Air ze dvou důvodů. Univerzální velikost a dalším pro mě důležitým faktorem je i to, že za mě je Hit - Air taková vzdušnější, což rok užívání potvrdil.

A teď tedy k těm praktickým zkušenostem.

Vestu jsem měl v sezóně na sobě opravdu od rána do večera. V chladnějších dnech, ale i v tropických vedrech. Právě v teple se mi hrozně líbí, že nejsem uzavřený, že i záda dýchají.

Během té jedné sezóny si nechtěně pár žáků vyzkoušelo vestu v akci. Všechno to bylo v pomalých rychlostech, takže nic velkého.

Výměna bombičky je otázkou minuty, žádné velké zdržení a jedete dál. Pár žáků si vestu po výcviku i zakoupilo a tradičním dotazem bylo, jestli se „neodbouchnou,“ když se třeba na pumpě zapomenou odepnout. Blbost, stávalo se nám to běžně. Lidi nejsou zvyklí, že jsou připoutaní k motorce, takže většina žáků se odpoutala až v momentě, kdy je lanko zkrátka nepustilo od motorky po skončení jízd. Prostě to jen zatáhlo, oni si řekli, že je něco špatně, odepli se a hotovo. Nikdo se za ten rok nechtěně nenafoukl.

Abych to tedy nějak zakončil.

Nákupu vest rozhodně nelituji, jsem rád, že v nich mí žáci jezdí. Jednak jsem klidnější a jednak to ani není nic špatného v rámci prezentace mé autoškoly. Už mi pár lidí i řeklo, že si vybrali mou autoškolu mimo jiné i kvůli tomu, že budou ve vestách jezdit, což jim přišlo bezpečnější.

Zdraví máme jen jedno a všechno, co by mohlo snížit následky případných nehod, nejsou vyhozené peníze. Radši mít a nikdy nepoužít, než si jednou vyčítat, že mně ta vesta mohla zachránit zdraví! Na motorce člověk nikdy neví. Nebezpečí číhá všude, stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světe. Kolikrát za to ani člověk nemůže…


Tomáš Jarkovský, Autoškola Dobruška

 

 

 

 

 

86794869_2560543144074448_5783010826537402368_n