Motosraz 155 z. s.

 

Motorkáři, máme tu pro vás povídání o tak trochu jiném a naprosto originálním motosrazu...

Text: Zorka Horká, Foto.CF.Studio, Regina Černochová, František Černoch, Jiří Martínek a René Harcuba

 

 
Mezinárodní motosraz zaměstnanců Zdravotnických záchranných služeb České a Slovenské Republiky a ostatních příslušníků IZS. Tato událost nese punc exkluzivity, protože není veřejná. Je určena čistě pro registrované příslušníky IZS. Akce je jediná svého druhu v rámci ČR a pravidelně ji začali navštěvovat kolegové ze Slovenska a jistě se přidají i z dalších zemí, protože obdobnou událost nenajdete ani v okolních státech.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Představme si hlavní organizační tým Motosrazu 155, který čítá 3 členy.
Dva z nich Petr Materna a Roman Skalický jsou zaměstnanci ZZSKVK a třetí Dušan Mudrý je ex zaměstnancem IZS.
 
 
 
 
 
 
Organizátoři akce si dávají velmi záležet na kvalitním obsahu programu.
Ten se pevně drží tématu a myšlenkou kromě bezpečnosti a prevence, je seznámit zaměstnance složek IZS s náplní práce a postupy svých kolegů. Událost je vlastně také poděkováním všem, kteří celý rok chrání životy a majetky nás všech.
 
 
 
 
Velmi zodpovědně také vnímají všichni zúčastnění podporu “Nadace policistů a hasičů"  jejímž posláním je zlepšit životní podmínky dětem po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu služby a bývalým policistům a hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění utrpěného v souvislosti s výkonem služby. Letos opět díky sponzorům, partnerům a samotným účastníkům daroval Motosraz 155 této nadaci šek v hodnotě 25 000 Kč.
 
 
 
 
 
Ostatně my motorkáři se dokážeme také vcítit do této problematiky a jsme svědky organizování různé formy pomoci mezi členy naší komunity pro kolegy, kteří neměli to štěstí a kolikrát ne vlastní vinou byli upoutáni například na invalidní vozík. Také rádi pomáháme
Než si povíme o průběhu letošního ročníku, navažme na ty dva předchozí... První byl věnován Zdravotnické záchranné službě. Druhý Policii ČR. Ta představila návštěvníkům Motosrazu 155 policejní techniku. Přijeli také dopravní policisté se svým služebním měřícím vozidlem a s policejními motocykly. K vidění bylo také plno zajímavých ukázek z práce Policie ČR.
A co se vše odehrálo letos v areálu Ranč Vránov na Sokolovsku, který je již tradičně dějištěm této události? Jako každý rok je hlavní program zaměřen na složku IZS. 3. ročník Motosrazu 155 který proběhl loni v termínu 14.6. - 16.6. 2019, byl věnován příslušníkům HZS.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Co vše si připravili členové hasičského záchranného sboru bude mnohem poutavější představit ve fotogalerii
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
K následnému tématu týkajícímu se prevence a bezpečnosti byli osloveni partneři, kterým toto téma není lhostejné.
Program týkající se osvěty opět připravila Motoškola Bezpečně Na Motorce Akademie - jediná motoškola s působností po celé ČR a SR se specializací na precizní výuku a zdokonalování motorkářů a RACEVEST.cz - oficiální dealer japonských airbagových systémů HIT-AIR pro motorkáře. Svým vystoupením na sebe plynule navázali a popsali každodenní situaci silničního provozu, následky dopravních nehod. Kladen byl důraz na prevenci a apel na zdravý rozum ať už sedíte za řidítky motocyklu, nebo za volantem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Motosraz 155 také podporuje handicapované sportovce. Ty sdružuje firma Nero Drinks v projektu “Heroes”. Proto je hlavním nápojem této akce nealkoholický iontový a hydratační nápoj Nero (z každého prodaného nápoje Nero odchází transparentně 5 Kč na podporu těchto sportovců).
 
 
 
 
Úžasným zážitkem pro všechny bylo vystoupení dvojnásobného světového rekordmana v lukostřelbě kladkovým lukem Davida Drahonínského, který nejen že je showman ale hlavně držitel dvou světových rekordů, mistr světa a medailista (zlatá medaile z roku 2008) na Letních paralympijských hrách v Pekingu a kterého právě Nero také podporuje.
 
 
 
Foto výše: zdroj Wikipedie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A co na závěr?
 
Je třeba uvést, že celá událost má záštitu Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a také hejtmanky karlovarského kraje.
Letošní ročník provázelo nejen slunečné počasí, ale i skvělá uvolněná atmosféra a všichni se už teď těšíme na příští ročník Motosrazu 155!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zorka a tým Racevest