Test RS-1 Eis Ducati

 

Motorkáři, další test od zákazníka - kterého jsme požádali, aby popsal vlastní zkušenosti

Text: Eis Ducati , foto archiv Eis Ducati

 

Ahoj tak se nám blíží sezóna a plno lidí se mě ptá, jak jsem spokojen s RS-1 od Hit-Air / Racevest

 

MIL_9610

 

Dlouho jsem váhal, četl články a recenze abych koupil tu vestu co splňuje požadavky mého okruhového hobby ježdění .

Díval jsem se po různých typech a výrobcích vest i kombinéz...

Kombinéza mi přišla super, ale ta cena je trochu astronomická, i když někteří výrobci šli s cenou hodně dolů. Nicméně i ten faktor že padnu a vlastně zničím dvě věci naráz mě odradil.

 

DSC_0065

 

DSC_0941

Další aspekt rozhodování bylo jestli trhačku nebo automatiku s elektronikou. Vzhledem k tomu, že elektronika je všude kolem nás, všelijaké wifi rušení , samé záseky softwarů atd.. (vzpomeňme na mobilní telefony). Tak jsem si říkal... přenechat zdraví nějakému čipu či software fakt nechci. Připnutí lanka není zas takový problém a mechanika je spolehlivější než elektro.

A to nemluvím o tom, že já bych si to určitě zapomněl nabíjet. Takhle zacvaknu "padák" a jedu. V případě pádu se to prostě vytrhne a nafoukne.

 

110100--800-

 

 

Proč jsem došel k RS-1 / Hit-Air

Když jsem viděl videa s vestou v akci, tak jediná z nabídky byla s obrovským límcem. Co si budeme povídat krk a záda jsou při pádu asi největší strašák... samozřejmě i hrudník, kde se vesta nafukuje dobře chrání orgány.

Vesta je krátká a nijak ji při jízdě necítím, nikde nevlaje protože se dá dotáhnout na konkrétní postavu. Líbí se mi i uchycení a zapínání lanka na zadní části, což třeba Helite nemá a jezdec se válí po lanku na nádrži, což mi přijde jako konstrukční chyba .

Ke každé vestě se dá přikoupit i pěkný obal na transport. Viděl jsem vestu po pádu a je stále použitelná, výměna bombičky je během 2 minut a zase se jede dál. Vesta se dá doplnit o různé startovní čísla či reklamy a je k dispozici v různých barvách. Dají se zakoupit i různé rozšiřovací sady kdyby náhodou někdo papal víc než měl :)

 

 Co závěrem...  já jsem spokojen!

 

P.S.

A až si dám na hubu tak vám řeknu jestli to bolí či ne, jestli ta vesta vydržela nebo je po ní...  

V každém případě i když nepadnu jedu s pocitem bezpečí a každá ochrana je plus.

 

Mějte se fajn a pokud možno vestu vozte jen na parádu a nepadejte!

Eis

 

 

DSC_0338

 

 

DSC_0825