Test RS-1 Eis Ducati

 

Motorkáři, další test od zákazníka - kterého jsme požádali, aby popsal vlastní zkušenosti

Text: Eis Ducati , foto archiv Eis Ducati

 

Ahoj tak se nám blíží sezóna a plno lidí se mě ptá, jak jsem spokojen s RS-1 od Hit-Air / Racevest

 

MIL_9610

 

Dlouho jsem váhal, četl články a recenze abych koupil tu vestu co splňuje požadavky mého okruhového hobby ježdění .

Díval jsem se po různých typech a výrobcích vest i kombinéz...

Kombinéza mi přišla super, ale ta cena je trochu astronomická, i když někteří výrobci šli s cenou hodně dolů. Nicméně i ten faktor že padnu a vlastně zničím dvě věci naráz mě odradil.

 

DSC_0065

 

DSC_0941

Další aspekt rozhodování bylo jestli trhačku nebo automatiku s elektronikou. Vzhledem k tomu, že elektronika je všude kolem nás, všelijaké wifi rušení , samé záseky softwarů atd.. (vzpomeňme na mobilní telefony). Tak jsem si říkal... přenechat zdraví nějakému čipu či software fakt nechci. Připnutí lanka není zas takový problém a mechanika je spolehlivější než elektro.

A to nemluvím o tom, že já bych si to určitě zapomněl nabíjet. Takhle zacvaknu "padák" a jedu. V případě pádu se to prostě vytrhne a nafoukne.

 

110100--800-

 

 

Proč jsem došel k RS-1 / Hit-Air

Když jsem viděl videa s vestou v akci, tak jediná z nabídky byla s obrovským límcem. Co si budeme povídat krk a záda jsou při pádu asi největší strašák... samozřejmě i hrudník, kde se vesta nafukuje dobře chrání orgány.

Vesta je krátká a nijak ji při jízdě necítím, nikde nevlaje protože se dá dotáhnout na konkrétní postavu. Líbí se mi i uchycení a zapínání lanka na zadní části, což třeba Helite nemá a jezdec se válí po lanku na nádrži, což mi přijde jako konstrukční chyba .

Ke každé vestě se dá přikoupit i pěkný obal na transport. Viděl jsem vestu po pádu a je stále použitelná, výměna bombičky je během 2 minut a zase se jede dál. Vesta se dá doplnit o různé startovní čísla či reklamy a je k dispozici v různých barvách. Dají se zakoupit i různé rozšiřovací sady kdyby náhodou někdo papal víc než měl :)

 

 Co závěrem...  já jsem spokojen!

 

P.S.

A až si dám na hubu tak vám řeknu jestli to bolí či ne, jestli ta vesta vydržela nebo je po ní...  

V každém případě i když nepadnu jedu s pocitem bezpečí a každá ochrana je plus.

 

Mějte se fajn a pokud možno vestu vozte jen na parádu a nepadejte!

Eis

 

 

DSC_0338

 

 

DSC_0825

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení