Sezónní airbagová bunda Motorrad 2 - Hit-Air

 
 
 
 Ahoj bikeři! Dnes Vám přinášíme malý test airbagové bundy Motorrad 2
 
 
 
Bundu Motorrad 2 vyvinula japonská společnost HIT-AIR, která je průkopníkem airbagových produktů pro nás motorkáře. Proces výzkumu a vývoje se traduje od roku 1995, kdy byl zahájen. Tato airbagová bunda je vyvinuta pro pohodlné cestování v běžných teplotách v průběhu sezóny, na které jsme zvyklí. Velkou devizou je příjemný lehký materiál a ventilační panely, díky kterým se budete cítit i ve vyšších teplotách komfortně. Ty se postarají o dobrou ventilaci. Jsou uzavíratelné, na zádech, bocích a rukou. Svoji bezpečnost můžete ještě zvýšit díky dodávaným volitelným pádovým chráničům na hrudník a záda.
Motorrad perfektně padne na jakoukoliv postavu díky pěti možným velikostem a stahovacím popruhům.
Množství kapes nelimituje Váš úložný prostor
 
 
 
 
 
 
 
V případě Motorrad 2 jde o střední řadu airbagových bund, která nabízí jezdcům na motorkách nejen bezpečí, ale i velký komfort. Střední řadou není myšlena střední kvalita, ale největší univerzálnost co se nošení týče  Bundu využijí ti, kteří jezdí průběžně od jara do podzimu, ale nejezdí v trvale chladném počasí (myšleno například pod 10 °C) zde doporučujeme teplejší EU-6 od Hit-Air.
 
Samozřejmě Motorrad 2 můžete použít i v chladnějších dnech, ale musíte si pod ni už v tomto případě vzít další vrstvu silnějšího funkčního oblečení - zkrátka se “navrstvit”, protože nemá teplou vnitřní vložku! Navíc doporučujeme zakoupit k bundě volitelnou FUNKČNÍ vložku - takzvaný B-Liner, který vás ochrání před nepřízní počasí.
 
B- Liner se zkrátka postará o váš maximální komfort při jízdě v dešti, nebo studeném větru. O jeho schopnostech a kvalitách jsme již psali na našem FB
V kombinaci Hit-Air Motorrad 2 s B-Liner budete mít komfortní vybavení i na dny, které nejsou provázeny vysloveně teplým počasím. V letních dnech naopak dobře vypadající, větratelnou bundu, ve které se budete cítit perfektně a zároveň bezpečně. Airbag uvnitř je schopen ochránit váš krk, páteř, žebra, bedra a další důležitá místa před fatálním zraněním.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Airbag
 
Při aktivaci dojde k nafouknutí airbagu během 100 ms, plné pevnosti dosahuje maximálně do 0.25s. Airbag poskytuje zvýšenou ochranu krku, páteři, klíčním kostem, bedrům, zádům a hrudníku.
 
 
 
 
 
 
 
 
Bezpečnost bez hranic
 
Bunda je dodávána se CE certifikovanými (EN 1612-1) chániči ramen a loktů.
Pro zhoršené viditelnostní podmínky je bunda opatřena LUMIDEX a reflexními panely.
 
 
 
Uchycení k motocyklu
 
Spouštěcí mechanismus bundy na hrudníku je spojen s motocyklem pružným karbon-kevlarovým lankem,
umožňujícím jezdci neomezený pohyb během jízdy. Lanko se uchycuje k rámu motocyklu pod sedlem.
 
Při přichycení airbagové bundy či vesty spolujezdce na motocykl, se postupuje stejně jako u jezdce / řidiče
- pouze s rozdílem uchycení pod sedlem v místě spolujezdce.
 
Více info v našich videích na YouTube 
 

 

Moderní materiály a nízká hmotnost
 
Bunda je vyrobena z Polyesteru 500D, Polyester síťovina, Lumidex, nylonových popruhů a polyesterové síťoviny.
Na reflexní panely je použitý materiál LUMIDEX.
Airbag je vyrobený z polyuretanu.
Hmotnost bundy je 2.000g, CO2 cartridge 270g.
 
 
Tým Racevest