Příběh ze silnic. Je jedno na čem jedete...

 

Motorkáři, máme tu další příběh ze silnic..... je jedno na čem jedete...

Text: Zorka Horká, foto: zákazník Racevest, majitel airbagové vesty Hit-Air

 

Děkujeme Vám všem v jedné stopě, kteří jsou s námi v kontaktu a svěřují se nám se svými zkušenostmi! Díky vám můžeme zprostředkovat vaše příběhy, názory, poznatky a fotky ostatním. Velmi si toho vážíme!
 
Jsme distributorem japonských airbagových systémů Hit-Air pro Česko a Slovensko - ale hlavně jsme motorkáři. Také máme zkušenosti s pády a jsme přesvědčeni, že praxe a dobré vybavení zásadně promlouvá do výsledku, v jakém se bude člověk nacházet po nehodě. Díky těmto informacím a prevenci můžeme poskytnout potřebné informace těm, kteří o ně mají zájem. Třeba i na téma základní vybavení motorkáře (které třeba vám pomohlo).
 
V dnešní době máme na trhu nepřeberné množství kvalitních ochranných produktů a zdraví jen jedno! Argumenty těch, co ignorují tyto možnosti a argumentují větami typu “je to drahý” nebo "umím padat" nebo ještě lépe "umím kontrolovat svůj pád" jsou jen výmluvou a potvrzením neuvěřitelné naivity dotyčných.  Motorky jsou bez pochyb "rizikový" podnik a pokud jsme se pro ně rozhodli, prioritou je zůstat zdravý a přežít. Máme děti, rodiny, přátele, práci... Buďme zodpovědní!
Je toho spousty, co dokážeme my sami svojí zodpovědností ovlivnit.
 
Jiným příběhem jsou likvidační fauly těch ostatních - a o tom je právě následující text:
 
Co se tedy přihodilo?
 
Manželé kolem šedesáti let si vyjeli spolu na motorce. Přijížděli na křižovatku, po hlavní. S úmyslem pokračovat po hlavní dále. Na vedlejší vpravo stála auta. Proti přijížděl kamion, který ještě nebyl v křižovatce.
Řidič motorky: „Měl jsem za to, že je vše v pořádku, takže jsem pokračoval v jízdě. V tom mi zprava z vedlejší vjelo osobní auto a zastavilo se přede mnou.
Cca 10-15 metrů před motorkou. Mohl jsem tam mít v tu chvíli tak 45 km/hod. Nezvládl jsem úhybný manévr (pokus tam dle policie byl, ale taky tam byl už ten kamion) . Narazil jsem do boku zmíněného osobního auta.“
 
„Pamatuji si jen, že jsem letěl – nevím kam… nevím kolikrát jsem se otočil. Zůstal jsem ležet na boku.“
 
„Moje žena přelítla auto a spadla vedle mě. Byla v bezvědomí.“
 
 
 
„Po prvotních zjištěních jsem sám v tu chvíli zanalyzoval, že vším co bylo chráněno a pod airbagem opravdu hýbu. Měl jsem ale pocit, jako když stále sedím na motorce… Jako bych měl pravou nohu ve vzduchu, což asi zapříčinila zlomenina pravé stehenní kosti a možná také utržení stydké kosti (o nádrž motocyklu při samotném nárazu). Lékaři mi pak řekli, že když se utrhne stydká kost, rozlomí se pánev i na druhé straně, protože to nevydrží. Dále jsem měl zlomenou pravou stehenní kost a levý kotník."
 
"Manželka se probrala až v sanitce.“
 
Tolik popis situace...
 
 
 
 
 
Mě samozřejmě zajímala reakce svědků na místě a jejich případná první pomoc.
Zda byli schopni neodkladně reagovat a poskytnout ji. V tom okamžiku bylo ticho a pán se mi omluvil, že jsou to při této vzpomínce silné emoce…
Nechtěla jsem se vyptávat více, ale bylo mi následně potvrzeno, že lidi se právě chovali úžasně a velmi pomáhali. Strašně ráda tohle vždy slyším! Stále je okolo nás spousta těch, kteří nejsou lhostejní a je jim vlastní automaticky pomoci v případě nouze druhého!
 
Záchranná služba byla také na místě okamžitě a postarala se neodkladně o profesionální pomoc. Pacienti byli následně odvezeni do nemocnic v Hradci Králové a v Chrudimi. Paní následně zůstala na pozorování další dva dny v nemocnici. Naštěstí neměla žádné vážné zranění. Řekla mi, že má natlučená žebra, která bolí, ale díky airbagové vestě nemá nic zlomeného. Co se týče páteře a krku – tam je vše i po nehodě v naprostém pořádku u obou. Pán je stále v nemocnici, protože jeho zranění jsou na dlouhodobé léčení…
 
Když už jsem pokládala telefon, paní mě ještě zastavila a řekla mi, že by ráda apelovala na nošení kompletního vybavení na motorku (kvalitní oblečení s protektory, páteřáky, kvalitní přilby, rukavice, případně airbagové vesty) a že si nechce představovat, jak by dopadli, kdyby to vše na sobě neměli! Že když vidí spousty motorkářů s holými zády, v tričkách s krátkým rukávem a kraťasy, ráda by zdůraznila důležitost kvalitního motooblečení!
 
 
Tím se vracíme k úvodu tohoto článku. A jaké máte zkušenosti a poznatky vy?
Napište nám na info@racevest.cz
 
 
Děkujeme! :)
 
 
 
 
 
 
 
Fotky jak vypadá motorka přikládáme… Majitel ji politoval slovy: „Chudák holka, jak dopadla…“
 
 
 
 
 
Na závěr rozhovoru mi oba manželé řekli, že jsou jednoznačně přesvědčeni o funkčnosti airbagových vest a díky nim jejich zranění nebyla rozsáhlejší. My jsme o tom obecně přesvědčeni také (i z vlastní zkušenosti). Myslete na sebe, svoje zdraví a svoje rodiny! Ať už se rozhodnete pro náš, nebo konkurenční airbagový produkt, uděláte maximum, co v dnešní době pro sebe můžete udělat a budete zkrátka o krok napřed!
 
Přejeme oběma brzké uzdravení a děkujeme za jejich příběh!
 
 
 
Zorka a tým Racevest
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení